اهمیت ساختار سایت در سئو

اهمیت ساختار سایت در سئو طراحی سایت در شیراز سئو حرفه ای در شیراز

در این سری از مقاله ها می خواهیم در مورد ساختار سایت صحبت خواهیم کنیم. تا به اینجا مباحث زیادی را در مورد آموزش سئو برای شما عزیزان آماده کرده ایم. شما با مراجعه به وبلاگ استراتژی می توانید از این مقالات مفید و به روز استفاده کنید. این دومین مقاله در سری مقالات در مورد ساختار سایت است. این مبحث را با بررسی اهمیت ساختار سایت به صورت کلی آغاز کردیم. در این مقاله در مورد اهمیت ساختار سایت در سئو به صورت تخصصی می پردازیم. سپس به شما خواهیم گفت که چگونه یک ساختار خوب برای سایت خود ایجاد کنید. علاوه بر این، همه چیز را در مورد محتوای بنیادی یا همان کورنر استون به شما توضیح خواهیم داد. و در نهایت بحث را به این موضوع به پایان می رسانیم که پلاگین محبوب Yoast چگونه می تواند در این راه به شما کمک کند. اگر علاقمند به این بحث هستید، تا پایان این مبحث با ما همراه باشید. 

در مقاله قبل به صورت کلی در مورد اهمیت ساختار سایت صحبت کردیم. و گفتیم که ساختار سایت بر تجربه کاربر از سایت شما تاثیر به سزایی دارد. و هم اهمیت در درک بهتر گوگل از سایت شما دارد. زمانی که سایت شما ساختار خوبی داشته باشد، یعنی همه چیز درست چیده شده است. در واقع شما یک نقشه سرراست برای بازدید کننده ها و کرولرهای گوگل  کشیده اید.  به این صورت بازدید کننده وقتی وارد سایت شما می شود، می تواند به راحتی اطلاعات مورد نظر خود را پیدا کند. علاوه بر این، کرولرهای گوگل و موتورهای جستجوی دیگر نیز سایت شما را بهتر درک خواهند کرد. و در نتیجه محتوای شما سریع تر ایندکس خواهد شد. و در رتبه سایت شما در نتایج جستجو تاثیر خواهد داشت. ساختار سایت همچنین اهمیت زیادی برای سئو سایت شما دارد. یک ساختار سایت دقیق، شانس شما برای رتبه خوب در موتورهای جستجو را به میزان زیادی ارتقا می دهد. با این حال، سه دلیل اصلی مبنی بر اهمیت ساختار سایت در سئو وجود دارد:

 

ساختار سایت خوب = درک بهتر گوگل

ساختار سایت شما به گوگل سرنخ هایی می دهد، که کجا می تواند مهم ترین اطلاعات را پیدا کند. ساختار سایت شما تعیین می کند که آیا موتور جستجو می تواند بفهمد که سایت شما درباره چیست. و یا اینکه شما در سایت خود چه محصولی را می فروشید. ساختار سایت همچنین تعیین کننده ی این است که یک موتور جستجو تا چه اندازه سریع می تواند محصولات یا مقالات شما را پیدا کرده و ایندکس کند. از این رو، یک ساختار سایت خوب باید منجر به رتبه بهتر در گوگل یا موتورهای جستجوی دیگر شود.

 

ساختار سایت خوب = جلوگیری از رقابت با خود

ممکن است در سایت تان پست های وبلاگی داشته باشید که تا حد زیادی مشابه یکدیگر هستند. برای مثال در وبلاگ استراتژی عمده مقالات ما در مورد سئو و طراحی سایت است. برای مثال ما چندین مقاله در مورد ساختار سایت داریم. که هر کدام از آنها جنبه ای متفاوت از این موضوع را پوشش می دهند. در نتیجه، گوگل نمی تواند متوجه شود که کدام یک از این مقالات مهم تر هستند. و این یعنی شما برای گرفتن رتبه بهتر در گوگل، با خودتان در رقابت هستید. شما باید کاری کنید که گوگل بفهمد کدام پست برای شما مهم تر است. برای دستیابی به این هدف، شما به یک ساختار لینک دهی داخلی و تاکسونومی خوب احتیاج دارید. با این کار، همه ی این صفحات می توانند در راستای هدف تعیین شده به شما خدمت کنند. نه اینکه باعث رقابت شما با خودتان شوند. طراحی سایت در شیراز سئو حرفه ای در شیراز 

 

ساختار سایت خوب = رسیدگی به تغییرات سایت

محصولاتی که شما می فروشید احتمالا در طول زمان تکامل پیدا می کنند. از این رو محتوایی که می نویسید هم باید در طول زمان تکامل داشته باشد. شما احتمالا بعد از به فروش رسیدن محصولات قبلی، محصولات جدیدی اضافه خواهید کرد. یا اینکه فکر می کنید دیگر نیازی نیست که اطلاعات مربوط به پست های قبلی وبلاگ در سایت شما باشند. شما نمی خواهید که گوگل محصولات قدیمی یا پست های وبلاگ حذف شده را نمایش دهد. پس باید ساختار سایتی داشته باشید که بتواند این تغییرات را در وب سایت حل و فصل کند.

 

نتیجه گیری

در این مقاله و مقاله قبل در مورد اهمیت ساختار سایت به صورت کلی و به صورت خاص در سئو سایت شما صحبت کردیم. ساختار بندی درست سایت، از طریق لینک دهی درست، دسته بندی مطالب و … باعث ارتقا سایت شما خواهد شد. و تاثیر بسزایی در تجربه کاربر خواهد داشت. یعنی هم بازدیدکننده تمایل دارد به سایت شما برگردد. و هم گوگل تمایل دارد سایت شما درجایگاه بهتری در نتایج جستجو نشان دهد. پس از این موضوع غافل نشوید. زیرا گام بزرگی در سئو سایت شما خواهد بود.

طراحی سایت در شیراز سئو حرفه ای در شیراز 

سئو و طراحی سایت

بهترین راه برای بقا در فضای مجازی بهترین بودن است. با تولید محتوای با کیفیت و از همه مهم تر اصل و غیر کپی بهترین باشید.. و البته باید تا الان به این نتیجه رسیده باشید که تولید محتوای عالی و با کیفیت و البته غیر کپی کار ساده ای نیست. این کار نیاز به دانش تخصصی، خلاقیت و توانایی نوشتن دارد. یکی از خدمات تیم تبلیغات حرفه ای استراتژی تولید محتوای با کیفیت برای شماست. در اینجا تمامی خدمات طراحی سایت در شیراز و سئو و بهینه سازی سایت در شیراز به شما ارائه می شود. کافی است با ما همراه شوید. ما تمام مسیر را همراه شما خواهیم بود.  طراحی سایت در شیراز سئو حرفه ای در شیراز

اگر به این موضوعات علاقمند هستید، یا اگر فردی هستید که می خواهید وارد این حوزه شوید. احتمالا باید تا الان متوجه شده باشید که به دست آوردن اطلاعات مفید در این زمینه کمی دشوار است. در تیم استراتژی ما تلاش می کنیم تا آموزش سئو در شیراز را برای شما آسان تر کنیم. مقالات مختلفی در حوزه های مختلف سئو در وبلاگ استراتژی در اختیار شما قرار دارد. و هر روز هدف ما به روز رسانی این اطلاعات و بیشتر کردن حجم این اطلاعات است. ما سعی می کنیم موضوعات مختلف سئو را در وبلاگ استراتژی پوشش دهیم. برای خواندن مقالات جدید و مفید در زمینه سئو با ما همراه باشید. طراحی سایت در شیراز سئو حرفه ای در شیراز 

همان طور که می دانید هر کسب و کاری به استراتژی نیاز دارد…

همکاران ما

پشتیبانی تیم های استارتاپی با بهترین نوع همکاری

استارتاپ دی

جهت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات استراتژی می توانید به صفحه تماس با ما مراجعه کنید و با انتخاب یکی از روش ها با کارشناسان استراتژی ارتباط برقرار کنید.

لینک یک گوگل باش...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *